Kwas laktobionowy w odróżnieniu od alfa i beta hydroksykwasów jest polihydroksykwasem. Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, ale wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry (co jest wynikiem budowy alfa i beta hydroksykwasów).
Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne. Podczas aplikacji peelingów LACTO PEEL nie występują typowe dla innych hydroksykwasów objawy takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry.
Dzięki tym właściwościom znajduje on zastosowanie w pielęgnacji następujących rodzajów skór:
- ze stanami zapalnymi,
- w AZS,
- wyprysku kontaktowym,
- trądziku różowatym,
- trądziku zwykłym,
- łojotokowym zapaleniu skóry,
- skóra z teleangiektazjami,
- skóra z rumieniem,
- skóra wrażliwa
Efekty po zabiegu:
- skóra uzyskuje gładkość i ładny świetlisty kolor
- ujędrnienie
- nawilżenie
- redukcja powierzchownych zmarszczek-efekt odmłodzenia
- przyspieszenie gojenia się skóry
- redukcja rozszerzonych naczynek/rumienia
- blokuje działanie enzymu tyrozynazy
Olbrzymią zaletą tych preparatów jest możliwość ich stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy, dzięki swojej budowie, nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.