REDUKUJE TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ, MODELUJE SYLWETKĘ I LIKWIDUJE CELLULIT
Kawitacja ultradźwiękowa (liposukcja niechirurgiczna) to bezinwazyjna terapia obszarów ciała z lokalnym otłuszczeniem oraz cellulitem. Działanie ultradźwiękami o częstotliwości 40 kHz powoduje powstawanie zjawiska kawitacji. Wytworzona w ten sposób energia, dzięki zmianie polaryzacji błony komórkowej, powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej i jej rozbicie. Uwolniony z adipocytów tłuszcz jest transportowany przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, w której ulega przemianie materii. W ten sposób można skutecznie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów, takich jak: uda, pośladki, ramiona, talia, biodra, okolice kolan i innych części ciała. Ze względu na bezpieczeństwo, zabiegu nie wykonuje się na głowie, szyi i okolicy klatki piersiowej.
WY PYTACIE, MY ODPOWIADAMY
- Jak często wykonywać kawitację ultradźwiękową?
Zalecamy odbycie około 10 wizyt, które trwają około 20 minut. Kawitację ultradźwiękową można wykonywać w odstępach co 2-3 dni.
- Czy dzięki kawitacji ultradźwiękowej stracę cellulit i nadmiar kilogramów?
Wiele osób twierdzi, że kawitacja ultradźwiękowa to bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która stanowi alternatywę dla liposukcji. Zabieg jest rekomendowany każdemu, kto, mimo wysiłku fizycznego oraz lekkostrawnej diety, nie może zredukować lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kawitacja ultradźwiękowa nie jest sposobem na leczenie otyłości, a metodą pozwalającą na wymodelowanie sylwetki oraz pobudzenie komórek tłuszczowych w konkretnym miejscu, np. w okolicach boczków, brzucha, ud czy bryczesów. Jeżeli zastosuje się zalecenia pozabiegowe, kuracja może wpłynąć na poprawę wyglądu skóry, w tym na zmniejszenie cellulitu oraz obwodów ciała.
- Czy kawitacja ultradźwiękowa jest bolesna?
Zabieg kawitacji ultradźwiękowej jest bezbolesny i nieinwazyjny. Jedyne, co może być odczuwalne podczas jego wykonywania, to uczucie delikatnego ciepła. Jego stopień zależy od częstotliwości ultradźwięków, która z kolei jest ustalana przez kosmetologa.
- Czy można wydłużać czas trwania zabiegu kawitacji ultradźwiękowej na jednej partii ciała?
Maksymalny czas trwania kawitacji ultradźwiękowej nie może przekroczyć 20 minut. Dłuższe sesje zabiegowe mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia osoby, u której przeprowadzana jest ta kuracja.
- Czy w celu wzmocnienia efektów mogę połączyć kawitację ultradźwiękową z innym zabiegiem?
W celu wzmocnienia efektów kawitacji ultradźwiękowej, warto ją połączyć z falami radiowymi (RF) bądź endermologią. Fale radiowe zarówno upłynnią rozbite przez kawitację ultradźwiękowe kulki tłuszczowe (adipocyty), jak i ujędrnią oraz uelastycznią skórę, poprzez stymulację fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Z kolei za pomocą endermologii adipocyty zostaną szybciej przetransportowane z limfy do chłonki i wydalone z organizmu.